Adres poradni ul. Kr. K. Wielkiego 110; 32-300 Olkusz Dni i godziny pracy przychodni     Poradnia czynna pn-pt | godz. 8:00 - 18:00

logo

Numer telefonu poradni+48 32 647 0105     Adres e-mail poradnirejestracja@eskulap-olkusz.pl

Aktualności

W zwiazku z aktualną sytuacją oraz zaostrzeniem reżimu sanitarnego Pacjenci proszeni są o zastosowanie się do wytycznych:

 

W sytuacji, gdy pacjent będzie miał uzgodnioną wizytę w Poradni ( np.: wizyta u lekarza POZ, wizyta  bilansowa/patronażowa/ w punkcie szczepień, gabinecie zabiegowym  lub w punkcie pobrań posimy  o zastosowanie sie do nastepujacych zasad:

 • PRAWIDŁOWE ZAŁOŻENIE MASECZKI  NA USTA I NOS
 • DEZYNFEKCJĘ RĄK, 

TELEPORADA

Istnieje mozliwość z  korzystania z telefonicznej porady  udzielanej przez lekarza pod numerem poradni 32 6470105 lub nr 694 208 976 . Czas i termin porady uzgadniany jest na zasadach podobnych jak wizyta w POZ.

Teleporada -co pacjent powinien wiedzieć http://file:///C:/Users/WACICI~1/AppData/Local/Temp/Teleporada+-+co+pacjent+wiedzie%C4%87+powinien+-+ulotka-1.pdf

 

LEKI

Istnieje mozliwość złożenia zapotrzebowania na leki w formie elektronicznej poprzez stronę Poradni Eskulap http://www.eskulap-olkusz.pl/zamow-recepte lub poprzez wrzucenie papierowego zaopatrzenia do skrzynki przed wejsciem do Poradni. Kolejno telefonicznie przez personel rejestracji lub w trakcie teleporady lekarskiej przekazywana jest pacjentowi informacja  o wypisanych lekach. Uprasza sie pacjentów o zaniechanie składania zapotrzebowania na leki poprzez kontakt telefoniczny z  rejestracja poradni, poniewaz utrudnia to dostęp innym pacjentom zgłaszających sie  z problemami medycznymi. 

SZCZEPIENIA, BILANSE

Szczepienia dzieci do drugiego roku życia będą odbywały sie planowo. Informacje na temat aktualnie zaplanowanych można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny z rejestracją. Decyzja o odroczeniu wizyt profilaktycznych bedzie należała do rodziców / opiekunów dziecka.

DZIAŁALNOSĆ PROFILAKTYCZNA

Zachecamy  do udziału w programie CHUK (chorób układu krążenia), akcjach edukacyjnych oraz innych programach profilaktycznych z zachowaniem reżimu sanitarnego.  Osoby które akualnie zapisane były na planowe wizyty profilaktyczne będą informowane na bieżąco o sposobie realizacji programów. 

PUNKT POBRAŃ MATERIAŁU DO BADAŃ

  OD DNIA 23.11.2020  czynny od wtorku do piatku  w godzinach  07:30-10:00 .

W związku z otwarciem uprasza się o zachowanie następujących zasad bezpieczeństwa:

 1. Pacjent który otrzymał aktualnie skierowanie na  pobranie materiału do badań jest umawiany przez lekarza  na konkretną godzinę do punktu pobrań w określonym dniu i tą informację otrzymuje na wizycie
 2. Pacjenci, którzy posiadają wcześniej wystawione skierowanie na pobranie materiału do badań proszeni są o ustalenie terminu badania poprzez rejestrację
 3.  Przed gabinetem na poczekalni może znajdować się cztery osoby, które zobowiązane są  do dezynfekcji rąk oraz powinny posiadać maseczkę i rękawiczki  ochronne
 4.  Kolejni pacjenci proszeni są o zachowanie bezpiecznego odstępu  tj. 2 metry pomiędzy osobami

Sugerujemy odłożyć realizację badań które nie są niezbędne na późniejszy termin.   W przypadku badań pilnych pacjenci informowani będą o sposobie postępowania przez personel medyczny.

                                                   *        *        *

Narodowy Fundusz Zdrowia  uruchomił całodobową infolinię, gdzie będzie można dowiedzieć się jak postępować w sytuacji  podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Numer infolinii to  800-190-590

kontakt do Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Olkuszu nt postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

 32 754 57 20 godz. 7:30-15:05

506 197 234  godz. 15:05-7:30

*        *        *

                                                    Szczepienia przeciwko meningokokom 2021

Poradnia Eskulap bedzie realizowała program bezpłatnych szczepień p/meningokokom dzieci dwuletnich   http://www.sp.olkusz.pl/aktualnosci/szczepienia-przeciwko-meningokokom/,

 Do osób kwalifikujacych sie do progamu bedą wysylane imienne zaproszenia. W przypadku pytań prosimy o kontatk telefoniczny. 

 

 

Załóż konto IKP

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to internetowa aplikacja, dzięki której w szybki i bezpieczny sposób pacjent odnajdzie informacje o swoich danych medycznych.  W IKP prezentowane są informacje o:

 • miejscach, w których możesz się leczyć
 • receptach, e-receptach i skierowaniach wystawionych dla Twoich bliskich
 • wysokości kwot podlegających refundacji dla poszczególnych produktów leczniczych oraz świadczeniach, których udzielono Ci w ramach NFZ
 • posiadanym prawie do świadczeń opieki zdrowotnej i podstawie tego prawa
 • składanych oświadczeniach o upoważnieniu osoby do dostępu do dokumentacji medycznej
 • wyrażeniu zgody na udzielenie określonych świadczeń zdrowotnych
 • wystawionych zaświadczeniach lekarskich w razie choroby i macierzyństwa
 • wysokości płaconej składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Instrukcja zakładania konta IKP

https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/internetowe-konto-pacjenta/

*        *        *

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował portal internetowy, na którym po założeniu bezpłatnego konta, można skorzystać z darmowych jadłospisów przygotowanych na dwa tygodnie, zgodnych z popularną dietą DASH. Celem diety DASH   jest przede wszystkim wspieranie układu krwionośnego. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to: „plan żywieniowy chroniący przed nadciśnieniem”

Należy wejsć na stronę https://diety.nfz.gov.pl/local/diet/login.php  i założyc bezpłatne konto. Po uzupełnieniu danych płeć,waga, wzrost, wiek, informacji o aktywności fizycznej okreslany zostaje proponowany jadłospis wraz z poradą zdrowotną.

 

*        *        *

 

 

e- Recepta

Pacjenci mają możliwość korzystania z  rozwiązania jakim jest e-Recepta.  Jest to elektroniczna forma recepty, która dzięki Systemowi P1 pozwala na łączność pomiędzy podmiotami: wystawcą e-recepty ( podmiotem leczniczym) a realizatorem ( apteką).

To wygodne rozwiązanie, pozwala na zrealizowanie e-Recepty w wybranej przez siebie aptece na podstawie kodu dostępu  otrzymanego:

 • jako wydruk informacyjny od lekarza 

lub

 •  SMS-a 

lub

 •  e-maila

Kod dostepu wraz z numerem PESEL osoby dla której e-recepta została wystawiona umożliwia odbiór leków.

 

Aby otrzymać e-receptę drogą elektroniczną na e-mail lub sms należy:

                                                           *   *   *

Informacja dla pacjentów osiągających pełnoletniość

W związku z osiąganiem pełnoletniości przez osoby dla których rodzic/ opiekun prawny złożył deklaracje  wyboru lekarza POZ i/ lub pielęgniarki POZ, prosimy o złożenie nowej deklaracji, jeżeli jest się zainteresowanym zmianą swojej sytuacji prawnej w tym zakresie. Zachecamy do aktualizacji swoich danych.

Do czasu ich aktualizacji wcześniej złożone deklaracje do lekarza POZ i/lub pielęgniarki POZ  przez rodzica / opiekuna prawnego, zachowują ważność.

*   *   *

Od 1 września 2016 r. pacjenci, którzy ukończyli 75 lat mają dostęp do bezpłatnych leków. Z myślą o seniorach oraz ich dzieciach i wnukach Ministrerstwo Zdrowia przygotowało stronę internetową, która  przedstawia założenia projektu.

Strona jest dostępna pod adresem http://75plus.mz.gov.pl/

*   *   *

Szanowni Pacjenci i Kontrahenci

Zapraszamy do korzystania z  usług  w  ramach  Podstawowej  Opieki  Zdrowotnej. Zapraszamy pacjentów do korzystania z mozliwosći złożenia deklaracji do lekarza rodzinnego i pielęgniarki.

Firmy  pragnące  zapewnić swoim pracownikom kompleksową obsługę w ramach MedycynyPracy -  zapraszamy do  rozmów